PŘÍPADOVÁ STUDIE

Pojďme se společně podívat na případ prodeje bytu 2+kk, Praha 4.

 

Nic vás nepřesvědčí o pravdivosti více než praktická zkušenost, kde vidíte, jak vám zcela konkrétně pod rukama roste to, o čem mluvíte a co prezentujete klientům nebo kolegům makléřům. 

Nezařízený byt se nacházel ve zděném domě nízkého stáří. 2+kk, bez balkonu, orientace na SZ, tmavší byt. Byl ve velmi špatném stavu. Dům pěkný, ale více bytů na patře, výhled na další domy, vnitroblok. Detaily typu červené zdi, mozaika apod. Byt byl pronajímán, a podle toho vypadal.

Po prohlídce, standardním procesu vysvětlení jednotlivých kroků, návazností a vypracování celkové analýzy pro majitele bylo majiteli doporučeno realizovat prodej následujícím způsobem:

Varianta A prodeje (nedoporučila jsem)

V této vatiantě bychom ponechali byt bez úprav. Znamenalo by to  problematický prodej s ohledem na stav bytu. Kupující by si ihned představil  okamžitou nutnou investici a bylo by nutno startovat s nabídkou na nižší ceně.
V tomto případě doporučena cena 2.300.000 Kč.

Varianta B prodeje (doporučeno)

Využijí se všechny dostupné prostředky a nástroje pro zkvalitnění nabídky. Doporučila jsem homestagingové úpravy, které spočívaly zejména ve stavebních úpravách a opravách poškozených prvků a malby. Bylo nutno opravit rohy, dveře, lišty na podlaze, žaluzie, vymalovat celý byt, vyměnit žárovky a vystěhovat některé přebytečné věci a kusy nábytku, které se nadále již neměly používat. Byt se dále nezařizoval.

Investice do úprav: 16.800 Kč.
Nabídkovou cenu jsme díky úpravám zvedli na 2.590.000 Kč - což odpovídalo představě klientů.

Byt se prodal za 22 dnů bez snížení ceny. Investice ve výši 0,73 % z původní odpovídající ceny přinesla navýšení prodejní ceny o 290 tisíc Kč.

Proto doporučuji homestaging. Proto je třeba ho dělat. I v takto jednoduché podobě.

0
000 Kč
Navýšení ceny nemovitosti (tím i provize) s použitím Home stagingu.

Chcete vědět ještě víc?

Tak tohle je přesně to, co potřebujete! 

Eso v rukávu úspěšných realitních makléřů.

 Home Staging v praxi 

První online kurz Home stagingu od Ivany Cikánkové a Pavlíny Glacnerové.

Home staging vám přinese praxí ověřenou konkurenční výhodu a náskok před ostatními makléři a jedinečný prodejní argument při náběru nemovitostí do exkluzivního prodeje.

Obsah kurzu

Online kurz obsahuje celkem 5 video lekcí v členské sekci.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

(Přehrajte si ukázku)

Co je to Home staging

Délka: 14:58 minut 

Úvod do Home stagingu, proč ho využívat a na co je při přípravě nemovitosti k prodeji důležité myslet už od začátku.

3 hlavní pilíře

Délka: 21:04 minut 

Argumenty a tipy, které vám pomohou při komunikaci Home stagingu s vašimi klienty. Rozdělení typů Home stagingu.

8 principů Home stagingu

Délka: 18:22 minut 

8 konkrétních principů Home stagingu, bez kterých se pro kvalitní výsledek neobejdete a které se vám i vašim klientům rozhodně vyplatí.

Rady a tipy od Pavlíny Glacnerové

Délka: 47:51 minut 

Cenotvorba Home stagingu a obsáhlý rozhovor s úspěšnou profesionální Home stagerkou Pavlínou Glacnerovou.

Home staging v akci

Délka: 16:20 minut 

Příklad z praxe, ve kterém se dozvíte okamžitá konkrétní doporučení Pavlíny Glacnerové k provedení Home stagingu.

Autorky kurzu

Ivana Cikánková

Zkušená realitní makléřka s 18letou praxí, která objevila svou vášeň ve vzdělávací a lektorské činnosti. Spolupracuje na projektech s renomovanými společnostmi jako je NEXT reality. Je autorkou knih Jak se nespálit při prodeji nemovitosti a Jak prodat nemovitosti s maximálním ziskem a zakladatelkou projektu Ženy v realitách.

Pavlína Glacnerová

Pavlína patří mezi hrstku úspěšných profesionálních home stagerů v České republice. Založila jednu z prvních homestagingových společností u nás – Ukázkový domov – a s nadšením a dokonalou precizností vytváří ukázkové domovy, které dokážou svým majitelům vydělat ukázkové zisky v ukázkově krátké době.

Bonusy 

 • Osobní konzultace zdarma
  30 minut online konzultace s profesionálním Home stagerem (běžná cena 900 Kč).
 • Jak nafotit nemovitost
  Video s profesionálním fotografem o tom, jak správně nafotit nemovitost.
 • 5 triků při náboru
  Video s 5 triky, pomocí kterých snadněji naberete nemovitost.
 • Skupina na Facebooku
  Uzavřená komunita, kde si budete moci vzájemně vyměňovat zkušenosti s Home stagingem.

Co dokáže Home staging

Reálné zkušenosti realitních makléřů a majitele s Home stagingem

Před začátkem spolupráce jsem neměl zásádní pochybnosti ani o spolupráci s Ivanou, protože jsme se spojili na základě doporučení, ani o samotném prodeji nemovitosti. Věděl jsem, že byt prodám, otázka byla jen za jakou cenu a jak rychle. Vyhovovala mi strategie inzerce, kterou Ivana navrhla a společná komunikace během celého procesu prodeje.

Home staging jsem vnímal jako velmi důležitou součást. Ivana měla tuto část prodeje naprosto zmáknutou. Potěšilo mě, že připravila kromě fotografií i video prohlídku bytu, která podle mého názoru výrazně odlišila náš inzerát od ostatních a zároveň zvýšila poptávku po prohlídkách. Díky Home stagingu a video prezentaci se podařilo byt prodat rychle dle mých představ.

Ivanu jako realitního makléře doporučuji, při celém prodeji byly vidět její dlouholeté zkušenosti v oboru. Nebyla to moje první zkušenost s prodejem nemovitosti a rád bych ocenil přínos Home stagingu a přípravy nemovitosti před fotografováním, protože to předchozí realitní kanceláře vůbec neřešily. Nyní to vidím jako jeden z klíčových prodejních prvků.
Tomáš Němecmanažer
Má zkušenost je skoro u každého náběru, nedokážu už nic nafotit, natož zveřejnit neuklizené nemovitosti, ale nejvíc jsem byla na sebe pyšná, když jsem jako svou první nemovitost prodávala obyčejnou garáž, která se v dané lokalitě prodávala za cca 110 tis. Kč.

Když jsem ji přebrala po minulém makléři, kterému se ji nedařilo delší dobu prodat, vypadala velmi neuspořádaně. Majitel ani makléř nepřikládal Home stagingu garáže žádnou důležitost, garáže jsou potřeba, tak jaképak copak ...

Po první schůzce s majitelem se mi ho velmi jemně podařilo upozornit, že by bylo dobré věci v garáži alespoň trochu uspořádat ... Majitel byl sice typ drsnějšího chlapíka, kterému se to zdálo sice zbytečné a tvrdil, že to nemá kam dát, ale sám přiznal, že tam má asi trochu „nepořádek“ (použil samozřejmě jiného výrazu).

O to větší byl můj údiv, když mi po pár dnech sám volal a hrdě hlásil, že již všechno vyklidil, a dokonce garáž vybílil a můžu si ji přijít znovu nafotit ... Má radost se ještě zvětšila, když jsme garáž za pár dnů prodali za 165.000 Kč a zbylo víc na něj i na mě.

I když to nebyl bůhvíjaký obchod, ale byl to před cca 5 lety můj první a potvrzuje, že hezké se vždy prodává lépe. S klientem se dodnes vesele zdravíme a vzpomínka, jak jsem zapůsobila na drsňáka, mě ještě dnes hřeje. A nic mě to nestálo! Jen citlivě a takticky zmíněná rada 🙂
Libuše Zajícovárealitní makléřka
Moje nedávná zkušenost s HS je docela zábavná. O HS se totiž postarala sama majitelka. Ale od začátku. Nabírala jsem do prodeje starší rodinný dům a při první schůzce jsem majitelce vysvětlila, jak dům připravit na nafocení - uklidit, odosobnit atd.

Když jsme ale přišli s fotografem na focení, doslova nám spadla brada. Dům byl pečlivě uklizený od sklepa až na půdu. Zmizely všechny fotky, osobní předměty, přebytečné věci. Všude květiny, polštářky pečlivě naaranžované na sedačce, svíčky v koupelně, na jídelním stole košík s čerstvým ovocem...no prostě profi práce.

A přesně takto dům vypadal při každé prohlídce. I když se jednalo o starší dům vyžadující nějaké opravy, působil na zájemce velmi příjemně. Prodal se rychle a výsledná cena byla o 200 tis. víc, než jsem počítala.

Prostě HS má smysl a v realitách má budoucnost 🙂
Olga Jarošovárealitní makléřka

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Investice do Home stagingu je v naší realitní kanceláři úplnou samozřejmostí.
Ing. Markéta Kodlovárealitní makléřka

Vaše příležitost obsahuje:

(kompletní nabídka ve zkratce)

Online kurz: Home staging v praxi

 • Přístup do členské sekce
 • 5 video lekcí v celkové délce 1:58:35 minut
 • Možnost klást dotazy v diskuzi u jednotlivých lekcí
 • Certifikát o absolvování kurzu

Bonusy

 • 30 minut konzultace s profesionálním Home stagerem v hodnotě 900 Kč
 • Video: Jak profesionálně nafotit nemovitost
 • 5 triků pro zaručený náběr nemovitosti
 • Přístup do uzavřené skupiny na Facebooku

Home staging je v rukou šikovného makléře doslova zbraň. S tímto kurzem získáváte za velmi výhodných podmínek do rukou nástroj, který vás nejen odliší od ostatních realitních makléřů a zatraktivní u vašich klientů, ale díky Home stagingu dokážete především nabrané nemovitosti opravdu prodávat a za vyšší ceny než ostatní.