Aktuální situace na českém trhu očima profi home stagerky

Na dnešek jsem pro vás připravila krátkou ukázku rozhovoru s mou velmi dobrou kamarádkou a kolegyní z realitní branže, profesionální home stagerkou, spoluautorkou ebooku Home staging v praxi, Pavlínou Glacnerovou.

webinar_og_image_b

Poté, co Pavlína vystudovala Home staging na specializované škole ve Spojených státech amerických, začala poskytovat služby Home stagingu v České republice.

Začátky byly krušné a zakázek měla Pavlína v roce 2012, na počátku své kariéry profesionálního home stagera, jako šafránu. Nicméně s narůstajícím povědomím o Home stagingu a Pavlíniným entuziasmem a nadšením pro svou práci, o které od samého začátku mluví, kudy chodí, zakázek začalo rapidně přibývat.

 

Jak vypadá situace Home stagingu v České republice aktuálně?

To se dozvíte ve videu, nebo si přepis videa můžete přečíst níže.

  • Je tedy situace co se týče Home stagingu v České republice už dobrá? Znamená to, že klienti mají zájem? Nemusíš je přesvědčovat?

Ještě bych to obrátila tak, že stejně jak roste zájem o Home staging všeobecně, tak je docela zajímavé, že ze začátku si mě spíš objednávali samotní klienti i přímo majitelé nemovitostí. Řekla bych ale, že v posledním roce se vyloženě roztrhnul pytel už se zájemci z řad makléřů.

  • Takže roste poptávka i makléřů?

Zaplať pánbůh.

  • To je zajímavé, co říkáš, protože já jsem přesvědčená o tom, že plno makléřů to nedělá a to zejména z toho důvodu, že se Home stagingu bojí. Proč myslíš že to tak je?

No, samozřejmě není to tak, že teď už by každý makléř používal Home staging. Je to přesně tak, jak říkáš. Těch makléřů je pořád dost málo.

A čeho se bojí? Já si myslím, že se bojí vlastně proto, že o Home stagingu nic nevědí, takže jdou vlastně úplně jako do neoraného pole a nevědí, co od toho mají čekat.

Bojí se toho, že je to bude stát spoustu peněz, že to bude stát spoustu peněz jejich klienta, který by mohl být naštvaný, že mu jakoby ubírají peníze. Bojí se toho, jak to vlastně vůbec klientům představit, jak jim vysvětlit, o čem to je a co jim to přinese. Takže v tom bych řekla, že je v tuto chvíli hlavní problém.

Ale jak říkám, pořád se to zlepšuje a doufám, že za pár let už tady nebude makléř, který by o Home stagingu nevěděl a nedokázal ho klientovi prodat. Stejně tak jako je to teď v USA, a já pořád věřím tomu, že v brzké době to tak bude i u nás.

 

Děkuji Pavlíně za odpovědi z jejích vlastních zkušeností a ráda si přečtu vaše komentáře, jaké máte s Home stagingem zkušenosti vy. Ať už jako majitel nemovitosti, kupující, nebo realitní makléř.

Pokud se chcete o Home stagingu dozvědět ještě více a zajímá vás, jak to celé funguje v praxi, potom vám vřele doporučuji podívat se na případovou studii zde. >>>

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.