Do realit mě přivedla náhoda!

A baví jí! To v našem rozvoru prozradila Nataša Řezníčková – třetí zpovídaná žena v projektu Ženy v realitách.

 

Natašo, můžeš nám říci něco o sobě?
Proč ne.

Co tě přivedlo k realitám, proč tahle volba?
Do realit mě přivedla náhoda. Hledala jsem uplatnění pro svou nově zařízenou kancelář na hlavní třídě v mém městě. Sešlo z mého původního záměru, o což se postarali závistivci (možná výstižnější je obávající se konkurenti v mém tehdejším oboru). Přihlásila jsem se na inzerát ohledně nabízené pozice vedoucí pobočky. Obor mě velmi chytil a moc mě baví.

Co tě naplňuje v práci realitní makléřky?
Nejvíc mě naplňuje to, když se daří. Mám radost, že prodám i to, co jiné realitky ani za roky neprodaly.

Vadí ti slovo makléřka?
Netuším, co by na tom slově mělo být špatného…

V čem vidíš výhodu žen v realitním oboru?
Vlastně ani nevím…

Nataša Řezníčková

Jak se ti daří skloubit práci, rodinu a koníčky?
Špatně, špatně, špatně…

Jaký je tvůj fígl na organizaci času a plánování všech činností?
Fígl nemám, většinu času věnuji opravdu realitám i na úkor rodiny, ale dělám to ráda…

Nejrychlejší prodej?
3 minuty. Nasedla jsem po náběru domu do auta a zvonil mi mobil. Pán prý viděl moje auto s mým telefonním číslem před tímto domem a usoudil, že dům jde do prodeje. A již jsme rovnou domluvili termín podpisu rezervační smlouvy.

Podělíš se s námi i o „neúspěchy“ a jak si se z nich poučila?
Tak moc neúspěchů, ze kterých bych měla vyloženě poučení, asi nevymyslím. V podstatě vím o jednom. Pán přes 70 let mi nechtěl podepsat zprostředkovatelskou smlouvu, že je již moc starý a bojí se všech smluv. Nemovitost jsem tedy prodávala bez smlouvy s tím, že pán mi řekl, kolik chce získat peněz z prodeje a já si svoji provizi přidala navrch a prodávala.

Když se našel kupec, pán mi oznámil, že nemovitost neprodá, jedině když si snížím provizi, že bych měla moc velký zisk. Tenkrát nezbylo, než mu vyhovět. Pán měl peněz víc než původně chtěl a já se spokojila s pár korunama. A pak že je stáří seriózní… No a od té doby prodávám jen s exkluzivní smlouvou. A vlastně to byla fajn zkušenost.

Nataša Řezníčková

V jakých oblastech považuješ za důležité se vzdělávat?
Rozhodně ve všem, co se týká nových možností komunikace, prezentace a prodeje, které nám poskytuje internet, sociální sítě a doba.

Jsou reality pro každého?
Reality jako obor, ve kterém má člověk pracovat, nejsou rozhodně pro každého. Vyžaduje to určitou trpělivost a otupělost vůči odmítání. A také trochu obchodního ducha a hodně dobrých nápadů, jak zaujmout prodávající a přesvědčit kupující.

Vaříš ráda?
Vařím velmi ráda a prý dobře. Nyní jsem nadšena pro nový trend v přípravě jídla, a to metodu vaření Sous-vide – vaření ve vakuu po mnoho hodin při nízkých teplotách. Leze z toho něco naprosto úžasného. U nás zatím málokdo zná, takže jsem tomu dokonce vytvořila webové stránky, aby bylo kde sdílet recepty a zkušenosti: www.sousvide-recepty.cz

Proč podporuješ projekt Ženy v realitách?
Ať jsme vidět…

Nataša Řezníčková

Rychlovky

S kým by ses chtěla osobně potkat: nepreferuji osobní setkání. Mám ráda svůj klid u počítače, kdy se mohu k informacím dostat v čase, který vyhovuje mně. Je fajn, že se mohu k zajímavým tématům kdykoliv vracet. A online komunikace mi naprosto vyhovuje.

Tvůj oblíbený film: nemám oblíbené. Mám raději nové, než se vracet k již shlédnutým.

Oblíbená barva: fialová

Oblíbená značka auta: moje

Oblíbený šperk: běžně nenosím

Oblíbené jídlo: jakékoliv dobře ochucené. A ty sladkosti, jéjej. Poslední dobou nějak nedokážu odolat.

Nej člověk: když pominu své blízké, tak nemám nikoho zvlášť oblíbeného, že bych ho rovnou jmenovala. Občas mě sice někdo svými myšlenkami zaujme, ale oblíbeným člověkem bych ho asi nenazvala. Mám však v oblibě všechny přátelské a veselé lidi.

 

Natašo, díky za rozhovor.

Ivana

Více na www.natasareznickova.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.