Skrytá síla a sentiment

Moje milé , úžasné ženy.

Dnes je osmého března. Den, který může být obyčejný nebo neobyčejný. Můžeme dneska cítit radost nebo sentiment. Den, jehož význam byl z části dehonestován komunistickou mocí a diktaturou. Podíváme-li se však do historie, najdeme v něm zajímavou skrytou sílu, která na mne dnes opravdu dýchla.

Přibližně 40000 švadlen a krejčových z textilek vyšlo roku 1908 do ulic, aby bojovaly za svoje práva, lepší podmínky a slušnější zacházení. O 2 roky později byl 8. březen díky jejich odvaze, respektu k jejich síle na mezinárodní ženevské konferenci Organizací spojených národů uznán  jako Mezinárodní den žen.

Necítila jsem se vždy jako žena dobře. I když mi vlastně  nic nechybělo Snažila jsem se to maskovat, být tvrdší a silná. To byla dřina vám teda povím. Místo plynutí, boj.

Stále častěji a intenzivněji si však uvědomuji a jsem velmi vděčná za to, že mohu být součástí, žít, být  i pracovat v ženské komunitě a že jsem obklopena takovými krásnými bytostmi. Jsem vděčná za to, že jsem pochopila, že je 100x přínosnější spolupravovat než bojovat a je jedno jeslti  sama se sebou nebo s někým jiným.

Nemyslela bych si, že tohle někdy napíšu veřejně, ale cítím to dnes do morku kostí.

Být ženou je krásný dar a poslání, nejen v realitním nebo byznysovém světě.

Tento den, byť oficiální, je jednou z mála příležitostí se zastavit a pobýt si v ženské energii trochu jinak. Dostáváme letmé pozdravy, malé nebo větší dárky, květiny, pohlazení, přání. A zítra ráno jako mávnutím kouzelého proutku to všechno může být zase jinak nebo zmizet. A to je moc velká škoda.

 Chci právě dnes všem ženám, které mě provázely, provází či budou provázet, v soukromí, v životě, v práci: : děkuji! Všechny jste báječné, skvělé a dokonale nedokonalé právě takové, jaké jste dneska.

Jsem asi lehce sentimentální dneska, ale jde mi to od srdce. I taková jsem já. Posílám vám všem, známým i neznámým ženám, přítelkyním, dcerám matek, matkám svých dcer, sestrám a kamarádkám, klientkám a drahým kolegyním z oboru a byznysu obrovskou náruč květů a poděkování za inspiraci a spolubytí.

Děkuju. Kéž bych vás všechny mohla poznat osobně.

Ivana

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.