S úsměvem jde všechno líp, říká …

S úsměvem jde všechno líp. To je životní motto Olgy Jarošové Řehořové. Její energie a zapálenost pro věc je obrovská. Olga je velkým stoupencem vzdělávání. A je to veselá optimistka. To je vidět i z jejích odpovědí. Vyzpovídala jsem jí jako první Ženu v realitách, za což velmi děkuji.

Olgo, můžeš se nám krátce představit?
Mám manžela a 11 letou dceru. Žijeme poblíž centra Brna. Oba hodně pracujeme, dcera závodně sportuje, takže náš život je docela hektický. Když chci vypnout, zajdu si zasportovat, s kamarády na pivo nebo se projít po lese.

Olga Jarošová Řehořová

Co tě přivedlo k realitám?
Od roku 1996 jsem působila ve stavební spořitelně jako manažer externích prodejců. Vyřizovali jsme úvěry ze stavebního spoření, později i hypotéky a pojištění nemovitostí. Díky tomu jsem byla v úzkém kontaktu s realitním trhem.
V roce 2006 přišla nabídka od jedné velké brněnské realitní kanceláře, abych se stala součástí její nově vznikající pobočkové sítě, která spojí nabídku realit a finančního poradenství. Stavební spoření se v té době dostávalo do útlumu, bylo mi jasné, že se musím posunout někam jinam a tak nebylo nad čím moc přemýšlet. Šla jsem do toho. A nelituji.

Co tě naplňuje v práci realitní makléřky?
Jsem Blíženec, takže mi vyhovuje, jak je ta práce různorodá. Že to není nuda, že každý den je jiný. A těší mě, když můžu lidem pomoct a oni jsou s mou prací spokojení.

Vadí ti slovo makléřka?
Asi by bylo výstižnější realitní zprostředkovatel, ale je to tak zažité. Osobně s tím nemám problém. Makléř nebo makléřka, to je mi asi taky jedno 🙂

Olga Jarošová Řehořová

V čem vidíš výhodu žen v realitním oboru?
Jak jsem už řekla v našem videu, tak ženy jsou mnohem pečlivější na detaily a jsou empatičtější k problémům klientů. Na to muži prostě někdy nemají čas a nervy, i když čest výjimkám. Pro ženy je obecně důležité, aby lidi kolem nich byli spokojení, bez starostí, cítili se v bezpečí. A je jedno, jestli jde o rodinu, přátele nebo klienty. Jsme prostě takové.

Jak se ti daří skloubit náročnou práci a soukromí?
Někdy hůř, někdy líp. Všechny věci si plánuji, potřebuji mít svůj klasický papírový diář pořád u sebe. Mám v něm věci pracovní i soukromé dohromady a někdy je docela komické si v něm číst. Třeba, že mám v 17 hodin schůzku s panem XY a po cestě tam zavezu dceru na trénink a po cestě zpátky mám koupit máslo a rohlíky. Ale jinak to nejde, dobře naplánovaná logistika je pro pracující mámu základ 🙂

Jaký je tvůj fígl na organizaci svého času?
Základ je opravdu si psát ty pracovní i soukromé věci, abyste měli ve svém denním plánu zahrnuto skutečně všechno a nic vás během dne nezaskočilo.

Olga Jarošová Řehořová na Rhodosu

Nejrychlejší prodej
Zrovna nedávno, byt nešel ani do inzerce, zavolala jsem klientce z databáze, ta mi hned do telefonu řekla, že ho bere 🙂

Podělíš se s námi i o „neúspěchy“?
Bylo jich hodně a nemám ve zvyku se v tom moc hrabat. Někdy mi třeba obchod vyfoukla konkurence, protože jsem nechtěla na klienty moc tlačit a konkurence byla důraznější.
Taky mě určitě zamrzelo, když odešla makléřka a založila si konkurenční kancelář. Ale jsem povahou optimista, beru to tak, že to tak mělo být a že přijdou jiné a lepší příležitosti. Zatím vždycky přišly 🙂

V jakých oblastech považuješ za důležité se vzdělávat?
Ve všech. Moje dcera se mě ptala, jakou má vystudovat školu, aby mohla dělat makléřku. Nevím, co jí mám říct – makléř musí být tak trochu právník, stavař, daňový poradce, odhadce, fotograf, bytový designer, musí ovládat moderní techniku, marketing a reklamu … a ve všech těchto oblastech se pořád něco mění.

Olga Jarošová Řehořová

Jsou reality pro každého?
To zase ne, teoretické znalosti se asi naučí každý, ale neuděláte dobrého obchodníka z někoho, kdo se bojí komunikovat. Současně by měl být makléř spolehlivý a zodpovědný, protože ukecaný makléř je vám taky k ničemu, když nedodrží, na čem se s klienty dohodl. Oba extrémy jsem v praxi zažila, vím, o čem mluvím 🙂

Vaříš ráda?
Docela ano, ale nevařím moc často a preferuji jednodušší jídla 🙂

Proč podporuješ projekt Ženy v realitách?
Přece jen máme někdy trochu jiné starosti než naši kolegové, jiný přístup k práci a je fajn mít možnost vyměnit si zkušenosti s někým , kdo je „na stejné vlně“.

Olga Jarošová Řehořová s dcerou

 

Rychlovky 🙂

S kým by ses chtěla osobně potkat: Coco Chanel

Tvůj oblíbený film: Ženy v pokušení 🙂

Oblíbená barva: černá

Oblíbená značka auta: Infiniti FX50

Oblíbený šperk: mám ráda velké náušnice z chirurgické oceli

Oblíbené jídlo: žebra na medu z mojí oblíbené hospůdky

Nej člověk: můj neoblíbenější člověk je samozřejmě moje dcera.

 

Olgo, díky za rozhovor. Přeji hodně úspěšných a  a veselých dnů.

Ivana

Více na www.realitymuzejka.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.